Menü Kapat

Küçükçekmece Psikoteknik belgesi 2019

Psikoteknik belgesi için gerekli evraklar nelerdir? Nasıl Alabilirim?

Psikoteknik belgesi sürücülerin akli melekelerinin yerinde olduğunu gösteren sağlık durumunu ve fiziki şartlarının sürücü olmaya elverişli olduğunu belirleyen yetkili psikolog tarafından yapılan ve simülatör cihazında uygulanan bir testtir.

Ticari araç sürücülerinin alkol, drift ve buna benzer sebeplerden dolayı el koyulmuş ehliyetleri geri alma işlemleri yapılırken emniyet tarafından istenen bir rapordur.

Halkalı psikoteknik merkezi olarak Küçükçekmece ilçesinde Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş yetkili kurumuz. Psikoteknik belgesi alabilmeniz için öncelikli olarak kurumumuzla irtibata geçerek randevu almanız gerekmektedir. Randevu aldıktan sonra bir saatlik test sağlık bakanlığı tarafından atanmış olan yetkili psikoloğumuz tarafından simülatör cihazında sizlere uygulanmaktadır.

Testimiz tamamlandıktan sonra test sonucuna bakılmaksızın psikiyatri muaynesi yönlendirilmektesiniz. Teste başarılı olmuş bir aday psikiyatri uzmanı tarafından şoförlük yapacağı konusunda muaynesi olumlu sonuçlandırıldı ise hiçbir sorunla karşılaşmadan psikoteknik belgesi raporuna sahip olacaktır. Psikoteknik belgesinin raporu beş yıl geçerlidir.

2019 yılı 1 Ocak itibari ile sağlık bakanlığımız tarafından geçilen yeni uygulama ile artık psikoteknik belgesi kartı raporu veya herhangi bir şekilde evrak düzenlenmeyecektir. Aday psikoteknik testini tamamladıktan sonra psikiyatriye yönlendirilecek ve psikiyatrinin onayından sonra E-Devletinden raporunu çıkaracaktır.

Psikoteknik belgesi sağlık bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş yetkili psikoteknik merkezleri ve yine bu merkezlerde görevlendirilmiş yetkili psikologlar tarafından 60 dakikalık testler halinde sağlık Bakanlığından onaylı simülatör cihazlarında yapılan bir testtir. Söz konusu testler 60 dakikanın altında yapılırsa geçersizdir. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur psikoteknik belgesini teste katılmadan almanız imkansız olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Teste girmeden alınan  psikoteknik belgeleri sahtedir.

Bu sahte belgeyi kullanmanız durumunda sizlere de yasal zorunluluklarla yaptırımlar olacaktır bu yüzden lütfen psikoteknik belgesini yetkili psikoteknik merkezlerinde teste girerek alınız. Teste katıldığınız merkezin yetki belgesini görmek istemeniz en doğal hakkınızdır . Sivrikaya psikoteknik merkezi olarak İstanbul küçükçekmece halkalı merkezde sizlere hizmet vermekten gurur duyarız. Psikoteknik belgesi alkolden psikoteknik belgesi Ve diğer diğer sebepler yüzünden polis tarafından el koyulmuş sürücü belgelerinin geri alınabilmesi için gerekli olan bütün testleri merkezimizde uygulamakdayız.

İstanbul Hizmet Verdiğimiz İlçeler

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa,Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri,  Sultangazi,Zeytinburnu ilçeleridir.